• Pet’N Play | Türkiye’nin Evcil Hayvan ve Yaşam Festivali

Çok yönlü bir sosyal sorumluluk projesi olan Pet ‘N Play’in ana hedefi; kentimizi paylaştığımız sokaktaki dostlarımız ile uyumlu yaşamak, başta çocuklara dokunarak herkese hayvan sevgisi aşılamak, sokağa terk edilmenin önüne geçmek için doğru sahiplenmenin önemi adına bir bilinç oluşturmaktır.

Ziyaretçiler evcil hayvanları ile birlikte tüm senenin en eğlenceli gününü geçirirken bakımları, sağlıkları, eğitimleri ve sahiplenme ile ilgili pek çok bilgi edinecekleri festivallerde uzmanlar, eğitmenler, veterinerler, ünlüler ile tüm gün süren söyleşiler, oyunlar, yarışmalar, konserler, açık hava sineması, dj performans ve pet modasının trendleri ile eğlendikleri festivalle 3 gün sürüyor.

Projenin bilinçlendirme kadar önemli diğer amacı elde edilen gelir ile sokak hayvanlarımızın klinik ihtiyaçlarını sağlamaktır. Gerek bireysel olarak gerekse belediye ve barınaklar ile mama için çokça destek bulunabiliyorken, dostlarımızın sağlıkları konusunda çok büyük bir sıkıntı yaşanmakta. Pet ’N Play’ler de sokak hayvanları için mama ve barınak bağışlarının yanı sıra sokak hayvanlarının klinik ihtiyaçları için Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu dahil olmak üzere STK’lara bağışta bulunmaktadır. Şeffaf olarak STK’lar tarafından gelir ile yapılan her şey ve dokunulan her can açık ve şeffaf bir şekilde hem sosyal medyada hem de bir sonraki festivalde festival alanında paylaşılmaktadır.

Bundan sonraki süreçte de hedefimiz, ülkemizi saran yangın ve sel felaketlerinde de en büyük eksikliğini yaşadığımız rehabilitasyon merkezleri gibi çok daha kalıcı çözümler..

İlki 30 Eylül 2018’de Forest Kemerburgaz’da ve ardından Antalya, Caddebostan, Bebek Parkı, Mersin, Kartal  ve 9-10-11 Temmuz 2021’de İBB Kültür AŞ desteğiyle Caddebostan Sahili’nde gerçekleşen  Türkiye’nin en büyük evcil hayvan ve yaşam festivali Pet ’N Play , 24-25-26 Eylül 2021’de yine İBB Kültür AŞ desteğiyle Bebek Parkı’nda yapılacak festivalle yoluna devam ediyor!

Menü